Peruutukset ja muutokset

Perutut tunnit 

Pääsiäisenä 3.-6.4. (pitkäperjantai - maanantai) ei ole tunteja.

To 23.4. klo 17-18 Lihaskunto ja klo 18-18.45 Kehonhuolto Rantakylän normaalikoululla on peruttu. Sali on koulun omassa juhlakäytössä.

Ohjaaja- ja tuntimuutokset

To 9.4. ja 16.4. klo 17-18 Strong Nation Hiitin tilalla tehotreeni, ohjaajana Anniina.

Ti 14.4. klo 19-20 Länsikadun koululla zumban tilalla lihaskunto, ohjaajana Anssi. Valitettavasti emme saaneet korvaajaksi tanssillista liikuntaa.

Sunnuntaina 26.4. muutokset harjoitusaikoihin: 

  • klo 14-15: Gymnaestrada-harjoitus, Sulamispiste-ohjelman vaativampi rooli

  • klo 15-16: Tanssillinen voimistelu, Gymnaestrada-harjoitus

Ma 27.4. klo 11-12 Helppojumppa, ohjaajana Jennifer

Lisätietoja tuntien sisällöstä 

Villasukkajumppaa tiistain klo 10-11 AamuTehossa, keskiviikon klo 18-19 Kuntojumpassa ja torstain klo 20-21.30 Ukkojumpassa viikoilla 13 ja 14 24.3.-1.4. Ja ukkojumpassa vielä vk 15 (9.4.), koska kiirastorstain vuoro on peruttu.

Kevätkauden päättymisen jälkeen Laila ohjaa asahia Kirkonmäellä tiistaisin klo 10-11 (maksuttomia tunteja):

  • 12.5.

  • 19.5.

  • 26.5.

 

Ryhmäliikuntatunnit pidetään vuokratuilla liikuntasaleilla, joille voi tulla koulujen juhlista, yo-kirjoituksista tai muista JoenVoLista riippumattomista syistä johtuvia peruutuksia. Seuraamme myös korona-tilannetta ja reagoimme siihen viranomaisten ohjeistusten mukaisesti.

Ryhmäliikuntatunteja ei järjestetä yleisinä juhlapyhinä, eikä koulujen loma-aikoina (syyslomaviikko 42 ja talvilomaviikko 10), ellei toisin ilmoiteta. Pahoittelemme peruutuksia ja mahdollisia muutoksia!