Uusi puheenjohtaja Johanna Laatikainen, kunniajäseneksi Ulla Mikkola

1.6.2022

JoenVoLin kevätkokouksessa tiistaina 31.5. seuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Johanna Laatikainen. Johanna on toiminut useita vuosia seuran johtokunnassa ja aiemmin telinevoimistelujaoston johtokunnassa. Hän kuuluu myös Suomen Voimisteluliiton Tähtiseura kehittäjäverkostoon. Johanna aloittaa puheenjohtajan tehtävät 1.9.2022 uuden toimintavuoden alkaessa.

JoenVoLin kunniajäseneksi valittiin liikuntaneuvos Ulla Mikkola, joka on toiminut aktiivisesti JoenVoLissa ja sen killassa sekä edistänyt voimistelua ja liikuntaa niin valtakunnallisesti kuin kansainvälisesti.

JoenVoLin johtokuntaan valittiin varsinaisiksi jäseniksi Asta Asikainen, Anssi Jalovaara, Liisa Joenperä, Terhi Lehikoinen, Saija Miina, Ulla Mikkola, Kyösti Rasinmäki ja Miia Rouhiainen, sekä varajäseniksi Tiina Horttanainen, Sinikka Piirainen ja Leena Sallinen.