Talkoolaiseksi

Gymnaestradan vastuutaho on Voimisteluliitto. JoenVoLin vastuulla on kahden kilpailuhallin järjestelyt: jäähalli ja urheilutalo.

Tarvitsemme runsaasti talkoolaisia eri tehtäviin halleihimme niin itse tapahtumapäivinä 4.-7.6.2026, että edeltävinä rakentamispäivinä. Laita kalenteriisi jo tapahtuma ja sukella sisään upeaan tapahtumaan!

Vapaaehtoisia tarvitaan erilaisiin tehtäviin: kulunvalvontaan, palkintojen jakoon, kuuluttajaksi, kilpailujen järjestämiseen, kahvitukseen ja ruokailuun, siistimiseen, opastukseen, somistukseen, telineiden kuljetukseen, ym. Kaikkiin tehtäviin saa opastuksen. Talkoovuorot voi toivoa oman aikataulun mukaan.

Talkoolaiset saavat:

  • koulutuksen ja perehdytyksen tehtävään

  • vapaaehtoispassin

  • t-paidan

  • todistuksen työstä

  • välipalan ja lounaan talkoovuoron pituuden mukaan

Lisäämme tälle sivulle jatkuvasti lisätietoja talkootehtävistä. Jos olet kiinnostunut talkootehtävistä, ilmoittaudu tiedotuslistallemme lomakkeella tai lähettämällä sähköpostia. Kiinnostuksen osoitus ei velvoita vielä sinua mihinkään talkootehtäviin!